Kobieta po usunięciu drugiego podbródka

Drugi podbródek – jak się go pozbyć?

Drugi podbródek to przypadłość, która może pojawić się u każdego, bez względu na płeć, wagę czy wiek. Często wpędza on w kompleksy, ponieważ drugi podbródek to niewątpliwie defekt kosmetyczny. W walce z drugim podbródkiem pomocne okazują się ćwiczenia minimalizujące jego widoczność oraz regularna pielęgnacja tej okolicy. Wiele osób decyduje się również na zabiegi medycyny estetycznej, które natychmiastowo pozwalają pozbyć się drugiego podbródka. Jakie są przyczyny powstawania drugiego podbródka i w jak z nim walczyć?

Przyczyny powstawania drugiego podbródka

Drugi podbródek to problem kosmetyczny, który może znacząco obniżać samoocenę. Mylne jest przekonanie, że dotyczy on jedynie osób z nadwagą. Okazuje się, że może występować u każdej osoby, niezależnie od wagi, płci czy wieku. Przyczyn powstawania drugiego podbródka jest wiele, a jedną z nich są predyspozycje genetyczne. Oprócz tego podwójny podbródek może być spowodowany nieprawidłową postawą ciała i garbieniem się oraz wadami zgryzu. Wielkie znacznie w powstawaniu drugiej brody ma regularne patrzenie w telefon czy tablet, które wiąże się ze złą postawą szyi i głowy. Nie bez znaczenia jest także spoczynkowe ułożenie języka. Utrzymywanie języka na całej powierzchni podniebienia wizualnie minimalizuje defekt i poprawia kształt naszej całej twarzy. Wśród powodów nasilających widoczność drugiego podbródka są także wszelkie nieprawidłowości w pracy tarczycy, takie jak nadczynność czy niedoczynność, które powodują opuchnięcie tej strefy. Powstawanie drugiego podbródka może także być spowodowane zatrzymaną limfą, której przepływ jest hamowany przez napiętą szyję oraz żwacze.

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Sposobów na walkę z drugim podbródkiem jest wiele. Jego widoczność można zminimalizować przede wszystkim codziennymi ćwiczeniami angażującymi okolicę podbródka, które uelastyczniają skórę i pozwalają poprawić jej sprężystość. Ćwiczenia dadzą jeszcze lepsze efekty, gdy będą połączone z masażem. Chociaż widoczność drugiej brody nie jest zazwyczaj zależna od wagi, to nadmiar tkanki tłuszczowej częściej spotyka osoby z nieprawidłową wagą. Z tego powodu istotna jest dieta, która powinna ograniczać spożywanie cukrów prostych oraz nasyconych tłuszczów, powodujących odkładanie się tkanki tłuszczowej w newralgicznych miejscach.

Na okolicę żuchwy i podbródka warto codziennie aplikować kosmetyki nawilżające i napinające, które poprawiają sprężystość skóry i mogą przyczynić się do zmniejszenia widoczności podwójnego podbródka. W skład takich produktów pielęgnacyjnych powinny wchodzić substancje takie jak:

  • Koenzym Q10,
  • Kolagen,
  • Kwas hialuronowy,
  • Witamina E i C,
  • Peptydy,
  • Naturalne oleje roślinne.

Warto w tym celu wspomagać się także kamieniem gua sha, który działa niczym lifting poprzez stymulację produkcji włókien kolagenowych.

Zabiegi na drugi podbródek

Kiedy drugi podbródek jest na tyle duży, że domowe sposoby nie przynoszą zadowalających efektów, warto rozważyć wykonanie zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej. Zabiegiem, który przynosi natychmiastowy efekt, jest liposukcja podbródka, polegająca na usunięciu tkanki tłuszczowej z problematycznej okolicy. Więcej o tym zabiegu dowiesz się pod adresem https://fatforbeauty.pl/podwojny-podbrodek/.

Drugim pomocnym zabiegiem jest mezoterapia igłowa, która polega na podaniu przy pomocy igieł preparatów zawierających kwas hialuronowy i substancje odżywcze. Efekt to silnie nawilżona i napięta skóra, która pobudzona jest do produkcji kolagenu.

Należy też wspomnieć o cieszącym się ostatnio dużą popularnością zabiegu hifu, podczas którego wykorzystywane są fale ultradźwiękowe. Ten nieinwazyjny zabieg sprawia, że skóra w problematycznych miejscach się obkurcza, co skutkuje jej napięciem i redukcją tkanki tłuszczowej.

W redukcji widoczności podwójnego podbródka skuteczny jest także taping przy pomocy specjalnych taśm kinezjologicznych. Przywracają one sprężystość skóry oraz poprawiają owal twarzy, uwalniając tym samym tkanki od obrzęków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.